Erasmus+

Od 2022 roku tworzymy projekty dofinansowane z programu Erasmus+. Erasmus+ umożliwia pozyskania grantów m.in. na organizację międzynarodowych mobilności osób młodych i mobilności na rzecz osób pracujących z młodzieżą.

Wymiany młodzieży, które zorganizowaliśmy:

  • Does gender matter? (Polska, 2022 r.)
  • Alert: Desertification (Tunezja, 2023 r.)
  • LIFE IS FANTASTIC WITHOUT MICROPLASTIC – creating an eco-friendly world by using our inner potential (Polska, 2023 r.)
  • Communication Despite Differences (Polska, 2024 r.)
  • Bądź (pro)społeczny – zacznij działać na rzecz zmiany! (Bośnia i Hercegowina, 2024 r.)

W 2025 r. odbędzie się nasz pierwszy kurs szkoleniowy dla osób pracujących z młodzieżą pn. „Bawmy ucząc, uczmy bawiąc! Teatr lalek w pracy edukacyjnej z młodzieżą i dziećmi”.

Więcej informacji o naszych projektach znajdziesz na Erasmus+ project results platform, a relacje z działań dostępne są m.in. na naszym profilu na Instagramie.

Oprócz organizacji projektów, wysyłamy młodzież za granicę na projekty, w których jesteśmy organizacją partnerską.

Trzon naszych zespołów projektowych tworzą osoby młode, które uczestniczyły w projektach młodzieżowych i wolontariatach, co pozwala im przygotowywać interesujące i angażujące aktywności w formułach edukacji pozaformalnej, które wywierają realny wpływ na uczestników, organizacje i lokalną społeczność. W działania angażujemy także młodzież i pracowników młodzieżowych, którzy, z różnych przyczyn, nie mieli wcześniej styczności z programem Erasmus+ i międzynarodowymi spotkaniami młodzieży.

Marta – prezes zarządu

 

Hubert – członek zarządu, koordynator projektów

 

Karolina – koordynatorka projektów

Karolina pełni funkcję koordynatorki wymian młodzieżowych Erasmus+ w fundacji. Posiada tytuł licencjata z polityki społecznej oraz dyplom studiów podyplomowych z zarządzania projektami. Aktualnie kontynuuje edukację na studiach podyplomowych z zakresu coachingu biznesowego, facylitacji szkoleń oraz zarządzania instytucjami edukacyjnymi i organizacjami pozarządowymi. Jest certyfikowana w metodykach zarządzania projektami PRINCE2 Foundation i PRINCE2 Practitioner.

Założycielka i przewodnicząca Koła Naukowego Praw Człowieka i Obywatela na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Koordynowała społeczny projekt „YOUng Heroes”, który zdobył główną nagrodę podczas Olimpiady Zwolnieni z Teorii w latach 2018/19. Karolina ma również doświadczenie jako animatorka dziecięca, a swoje zaangażowanie rozwijała w organizacjach takich jak ZHP i AIESEC. Aktywnie współpracuje z organizacjami społecznymi, takimi jak Salam Lab, Centrum Wielokulturowe w Krakowie, Szlachetna Paczka oraz Internationaler Bund Polska.

 

Tomek – koordynator projektów

 

Jaśmina – koordynatorka projektów

 

Materiały:

  1. Booklet przygotowany w ramach wymiany młodzieży “Bądź (pro)społeczny – zacznij działać na rzecz zmiany!” (Bośnia i Hercegowina, 2024 r.) – przeczytaj lub pobierz
  2. Podcast o mikroplastiku przygotowany w ramach wymiany młodzieży “LIFE IS FANTASTIC WITHOUT MICROPLASTIC – creating an eco-friendly world by using our inner potential” (Polska, 2023 r.) – wykorzystując siłę mediów, po wymianie doświadczeń niektórzy uczestnicy stworzyli podcast poświęcony zwiększaniu świadomości na temat mikroplastiku obejrzyj (YouTube)
  3. LARP (Live Action Role Play) o mikroplastiku – LARP dotyczący mikroplastiku był wyróżniającym się elementem naszego projektu, oferując unikalne i wciągające doświadczenie edukacyjne. Uczestnicy mogli w praktyczny sposób zrozumieć problemy związane z mikroplastikiem, wcielając się w role osób dotkniętych tym zagadnieniem. Klikając tutaj znajdziesz skrypt tej aktywności.

 

Aby dowiedzieć się więcej o programie Erasmus+ zajrzyj na stronę Komisji Europejskiej i polskiej Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Swoją wiedzę na temat programu i poszczególnych akcji możesz poszerzyć także dzięki przewodnikowi po programie dostępnym na stronach Komisji i Narodowej Agencji.